version 🇨🇵 🇧🇪 | 🇬🇧 version | 🇩🇪 version | versión 🇪🇦 | wersja 🇵🇱 | 🇺🇦 kalba | 🇱🇹 versija
Brangūs draugai,
Kovčė yra labiausiai į rytus nutolusi Lvovo (Ukraina) bendruomenė.
Ukraina, nemeluosiu, mes nelabai pažinojome, tik šaunų ir efektyvų darbo kolegą Kijeve. Prancūzijos futbolo rinktinės rungtynės irgi... tai yra, labai nedaug.
O tada susipažinome su Lesia, Lvovo bendruomenės "Kovcheh" vadove. Labai greitai pradėjome bendrauti elektroniniu paštu, paskui vaizdo įrašais. Jos akyse jautėme daug entuziazmo ir džiaugsmo. Kaip ir Alos, Gertrūdos, Iwonos ir Pascale akyse. Ar tai jau galėtų būti vienas iš bendrų bruožų žmonių, kurie įsipareigoja L'Arche bendruomenei?
Lesios žodžiai paprasti ir stiprūs: "Čia noriu būti, kai esu su pagrindiniais nariais".
Lesia susipažino su L'Arche per "Tikėjimo ir šviesos" rekolekcijas su draugu. Tris dienas su šeimomis ir kertiniais nariais Ukrainoje, dalyvaujant L'Arche Daybreak (Kanada) nariui. Tai buvo maždaug prieš dešimt metų, tada ji tapo savanore, paskui asistente, vėliau seminarų vadove, vėliau bendruomenės vadove. Tai jau antroji jos kadencija. Jos požiūris į bendruomenę pasikeitė, nes ji prisiėmė daugiau atsakomybės, tačiau ji vis dar džiaugiasi galėdama susieti socialinį savo darbo aspektą su dvasiniu gyvenimu.
Lesia taip pat aiškina, kad bendruomenė nėra visai tokia kaip kitos bendruomenės. Mes norime sužinoti daugiau. Kovcheh turi 53 pagrindinius narius, 5 dienų seminarus įvairiose Lvovo dalyse. Norima sumažinti pagrindinių narių kelionių autobusu skaičių, nes transporto tinklas nėra labai geras. Dirbtuvės veikia savaitės metu, o vakarais ir savaitgaliais kiekvienas pagrindinis narys gyvena su savo šeima. Bendruomenė turi namą, kuriame laikinai gali apsistoti iki 3 pagrindinių narių ir 3 padėjėjų, kai šeimoms reikia poilsio. Klausiame Lesios, kaip jie išlaiko bendruomenę. Padėjėjai du kartus per mėnesį susitinka dirbti kartu. Vasarą bendruomenė miesto gatvėse rengia šventę, kurioje dalyvauja visi Lvovo gyventojai. Galiausiai vasarą įvairių dirbtuvių pagrindiniai nariai susitinka stovyklose.
Kaip ir daugeliui bendruomenių, karantinas ir uždarymas viską apvertė aukštyn kojomis. Namai ir dirbtuvės buvo uždaryti, o festivalis atšauktas. Bendruomenė turi rasti pusiausvyrą, kad galėtų toliau gyventi nepaisant šių suvaržymų.
Kovčė yra pirmoji bendruomenė Ukrainoje. Ji siekia užmegzti ir palaikyti ryšius su kitomis bendruomenėmis visame pasaulyje. Lesia pasakoja apie jų savanorystės programą su Kanada, kelionę į Lenkiją ir ryšius su Ganto (Belgija) bendruomene dėl finansavimo. Lesia taip pat pasakoja apie savo svajonę atvežti bendruomenės narius iš Belgijos į Lvovą.
Galiausiai aptariame mūsų atvykimą, kuris, žinoma, turi būti pritaikytas prie dabartinių sanitarinių sąlygų. Kalbant apie bendravimą, asistentai ir pagrindiniai nariai nenaudoja piktogramų ar makatono gestų. Kiekviename seminare galime tikėtis vieno ar kelių angliškai kalbančių asistentų. Turėsime nuspręsti, ar skirti laiko vienai dirbtuvei ir susipažinti su pagrindiniais nariais ir asistentais, ar per dvi savaites aplankyti visas dirbtuves. Taip pat teiraujamės Lesios apie galimybę susitikti su tokio pat amžiaus jaunuoliais kaip Daphne, Josephine ir Barthélémy, galbūt dalyvauti kursuose mokyklose kartu su kitais jaunuoliais ir apie mūsų apgyvendinimą netoliese. Sveikatos būklė vis dar neleidžia mums paprastai atsakyti į šiuos klausimus. Tikėkimės, kad į juos bus atsakyta artėjant mūsų atvykimui.
Dėkojame Lesiai už skirtą laiką. Nekantriai laukiame, kada galėsime realiai susipažinti su bendruomene.
https://www.larche-kovcheh.org.ua
https://www.larche.org/larche-ukraine