version 🇨🇵 🇧🇪 | 🇬🇧 version | 🇩🇪 version | versión 🇪🇦 | wersja 🇵🇱 | 🇺🇦 kalba | 🇱🇹 versija
Дорогі друзі,
Ковче - найсхідніша європейська спільнота у Львові, Україна.
Україна, не брехня, ми насправді не знали, просто крутий та ефективний колега по роботі в Києві. Матч французької футбольної команди теж ... тобто сказати дуже мало.
А потім ми зустріли Лесю, лідера громади громади Ковчеха у Львові. Дуже швидко ми заговорили електронною поштою, потім відео. Ми відчули в її очах багато ентузіазму та радості. Як в очах Али, Гертруди, Івони та Паскалі. Чи це вже може бути однією із загальних рис людей, які прихильні до спільноти L'Arche?
Слова Лесі прості та потужні: "Ось де я хочу бути, коли перебуваю з основними членами".
Леся познайомилася з L'Arche під час реколекцій Віри та Світла з другом. Три дні з сім'ями та членами основної групи в Україні за участю члена L'Arche Daybreak (Канада). Це було близько десяти років тому, потім вона стала волонтером, потім помічницею, потім керівником майстерні, потім керівником громади. Це її другий термін. Її погляд на громаду змінився, оскільки вона взяла на себе більше відповідальності, але їй все одно подобається можливість пов’язувати соціальний вимір своєї роботи зі своїм духовним життям.
Леся також пояснює, що громада не зовсім схожа на інші громади. Ми хочемо знати більше. Ковчех має 53 основних учасників, 5-денні семінари у різних частинах Львова. Ідея полягає в тому, щоб зменшити кількість автобусних поїздок для основних членів, оскільки транспортна мережа не дуже хороша. Семінари працюють протягом тижня, і кожен учасник проживає зі своєю сім'єю вечорами та вихідними. Громада має будинок для тимчасового розміщення до 3 основних членів та 3 помічників, коли сім'ям потрібна перерва. Ми запитуємо Лесю, як вони підтримують спільноту. Помічники збираються двічі на місяць для спільної роботи. Влітку громада організовує фестиваль на вулицях міста, в якому беруть участь жителі Львова. Нарешті, члени різних майстер-класів збираються влітку для таборів.
Як і в багатьох громадах, карантини та блокування перевернули все з ніг на голову. Будинок та майстерні були закриті, а фестиваль скасовано. Громада повинна знайти рівновагу, щоб продовжувати жити, незважаючи на ці обмеження.
Ковчех - перша громада в Україні. Він прагне побудувати та підтримувати зв’язки з іншими спільнотами по всьому світу. Леся розповідає нам про їх волонтерську програму з Канадою, їх поїздку до Польщі та зв’язки з громадою в Гантті (Бельгія) для фінансування. Леся також розповідає про свою мрію привезти до Львова членів громади з Бельгії.
Нарешті, ми обговорюємо наше майбутнє, яке, звичайно, має бути адаптоване до санітарних умов на даний момент. Що стосується спілкування, асистенти та члени ядра не використовують піктограми чи жести з макатоном. Ми можемо розраховувати на одного або декількох англомовних асистентів у кожному семінарі. Нам доведеться вирішити, витратити час на один семінар та познайомитись із основними членами та асистентами, або відвідати всі семінари протягом двох тижнів. Ми також запитуємо Лесю про зустріч молодих людей одного віку з Дафною, Жозефіною та Бартелемі, можливо, про участь у курсах у школах з іншими молодими людьми та про наше житло поблизу. Ситуація зі здоров’ям все ще заважає нам просто відповісти на ці запитання. Будемо сподіватися, що їм відповідуть, коли ми наблизимось до нашого прибуття.
Дякую Лесі за ваш час. Ми з нетерпінням чекаємо знайомства з громадою в реальному житті.
https://www.larche-kovcheh.org.ua
https://www.larche.org/larche-ukraine